Follow me on instagram

Contact us

Stromová 16, 831 01 Bratislava 
Phone: +421 915 187 774

Blog

Home  /  Fashion   /  Veľký deň na BMD

Veľký deň na BMD

Vítam vás na mojej novučičkej stránke, ktorej súčasťou bude aj tento blog, v ktorom vám budem pravidelne prinášať postrehy a zaujímavé udalosti z môjho života – zo života dizajnéra.

Prvý príspevok nemôže byť samozrejme o ničom inom, ako o posledných, jesenných Bratislavských módnych dňoch. Je pravda, že tento článok píšem s viac ako mesačným oneskorením, no tieto BMD znamenajú veľký míľnik v mojom živote, keďže v každoročnej súťaži ,, Nové tváre módnej scény“ sa mi podarilo získať hneď prvé miesto.

“Nad touto súťažou som rozmýšľala už minulý rok, no až tento rok som sa odvážila prihlásiť.”

Témou tohto roku bola ,,Vôňa kávy“ keďže jedným z hlavných partnerov bolo Delonghi. Spočiatku som sa trochu zľakla, ako najlepšie vyjadriť túto tému? Každý dizajnér by som mnou určite súhlasil, keď poviem, že priniesť vlastný návrh, je ako vyjsť s vlastnou kožou na trh. Bude to mať úspech? Bude sa to ľuďom páčiť? Nemám čo stratiť. Tvorbou návrhov som strávila celé dva mesiace, keďže som pri nich trávila popri práci iba dlhé letné večery. Ďalší mesiac som strávila ich výrobou. V tej chvíli by ma samozrejme ani nenapadlo, že mi to nakoniec môže vyjsť, aj keď samozrejme, také to vnútorné svetielko nádeje tam horelo až do poslednej chvíle. Celú moju kolekciu LatteCrema si môžete pozrieť na mojej stránke, facebooku či instagrame. V tomto  článku vám však prinášam foto zo zákulisia príprav v deň prehliadky a ďalšie zaujímavé okamihy z večera, ktoré nafotila talentovaná Petra Pavlík Hurai.

 

 

Ešte teraz mám čerstvo v pamäti ten pocit, keď som na obed prišla do klarisiek, kde sa prehliadka v štvrtý deň jesenných BMD konala a videla som kolekcie mojich kolegov. Vtedy som mala veľmi zmiešané pocity. Ako keď prídete na skúšku so záverečným projektom a poviete si dokelu, ja to mám úplne inak, toto určite nebude dobré. Našťastie pocity v polovici prípadov klamú a zavádzajú.

Celý večer som si však aj napriek stresu a tréme veľmi užila. Do klarisiek mi prišiel hotový fanklub a ďalšia polovica sledovala on-line, dokonca až v ďalekej Austrálií. Už sa budem opakovať, no veľmi si to vážim. Väčšina z tých ľudí ma podporuje skoro celú moju doterajšiu kariéru. Vedia, čo všetko je za tým, a že je to väčšinou ,,o hubu“, no nevymenila by som túto prácu za nič na svete. Po vyhlásení som dostala obrovské množstvo krásnych správ a prianí.

Hneď na druhý deň sa konal historický prvý workshop pod záštitou BMD. Tam sa stretli všetci finalisti súťaže s etablovanými návrhármi a študentmi školy MOD’SPE. Každý finalista rozprával o svojej kolekcií, čo ho inšpirovalo a prečo nakoniec jeho kolekcia vyzerá tak, ako vyzerá. Ja osobne som bola v očakávaní, či príde aj nejaká kritika alebo záporné vyjadrenia sa ku kolekciám, no debata bola veľmi príjemná a podnetná.

Na záver môžem iba povedať, že víťazstvo ma veľmi teší, no s nim prichádza aj obrovský pocit zodpovednosti, nezhasnúť ako mnoho hviezd módnej scény predo mnou.

 

Prajem vám krásny deň,

POST A COMMENT