Follow me on instagram

Contact us

Stromová 16, 831 01 Bratislava 
Phone: +421 915 187 774

Blog

Home  /  Fashion   /  Úžasný záver roka v nezabudnuteľných priestoroch starého mesta

Úžasný záver roka v nezabudnuteľných priestoroch starého mesta

Už je to viac ako pol roka čo som sem pridala posledný post, preto som sa to rozhodla zmeniť práve teraz, na nový rok. Verím, že si odteraz na to nájdem viac času.

December sa už tretí rok niesol v znamení večerných šiat a taktiež špeciálnej prehliadky BMD by Mercedes-Benz. Prvýkrát som sa Bratislavských módnych dní ako dizajnér zúčastnila práve na prehliadke bálovej módy v roku 2016, preto sa na to každý rok mimoriadne teším.

 

 

Tento rok sa prehliadka konala v úžasných priestoroch Primaciálneho Paláca v centre Bratislavy. Ja osobne si neviem predstaviť krajšie priestory na predvedenie plesových kolekcií jednotlivých dizajnérov. Aj vďaka tomu, sa mi táto prehliadka jednoznačne vryje do pamäte na dlhý čas. Modelky sa prezliekali v historických priestoroch galérie a samotná prehliadka sa konala v Zrkadlovej sieni. Pred prehliadkou sme stihli spraviť krásne foto s talentovaným Oliverom Kuklovským, ktorý tento rok získal cenu ,,Mladý fotograf roka” v anglickom Birminghame!

 

 

Navrhovanie plesovej kolekcie je o niečo ľahšie ako navrhovanie klasickej kolekcie, keďže jednotlivé šaty na seba nemusia štýlovo nadväzovať, aj keď ja osobne mám rada keď modely spolu istým spôsobom súvisia. Opäť som siahla po drahších materiáloch zo zahraničia, a to špeciálne po husto vyšívanom tyle, z ktorého som následne vystrihovala aplikácie a tie ručne našívala na celé šaty. Asi si viete predstaviť, že mi to trvalo celé hodiny, až dni. Vďaka tomu, na šatách vznikol nezameniteľný výrazný vzor. V kolekcií som využila aj perie, ktoré je lepené na šaty po trsoch, každé zvlašť. Volila som odvážnejšie strihy šiat, či už ide o úzky strih sukne, alebo hlbší výstrih. Samostatnou kapitolou boli trblietavé tieňované šaty, do ktorých som sa okamžite zaľúbila. Už dávno bojujem s predsudkom, že zlato nemôžete kombinovať so striebrom a tieto šaty sú toho prekrásnym príkladom. Doslova žiarili!

 


 

Uplynulý rok sa mi podarilo absolvovať 9 prehliadok, na ktorých som predstavila dokopy 6 nových kolekcií. Skoro všetky kolekcie sa kompletne vypredali, niektoré sa dokonca viac krát došívali. Mohli ste si o mne prečítať články, pozrieť si rôzne interview (najnovšie aj na Fashion TV), či vidieť moje šaty na krásnych ženách zo slovenského šoubiznisu. Moje veci sa predávali v troch dizajnérskych obchodoch, z ktorého jeden sa nachádza v centre Prahy. Nebudem klamať, bolo to vyčerpávajúce, no prinieslo mi to veľa nových príležitostí, životných skúseností a aj milých ľudí do života. Vznikli nové priateľstvá a samozrejme, milión nových nápadov. No jednoznačne najviac, ma tento rok naučil pokore a vďačnosti.  Som vďačná za to, že môžem robiť v živote to, čo naozaj chcem a to želám aj vám. Aby ste boli spokojní sami so sebou a mali to šťastie robiť v živote presne to, čo vás napľňa.

 

Šťastný nový rok 2019!

POST A COMMENT