Follow me on instagram

Contact us

Stromová 16, 831 01 Bratislava 
Phone: +421 915 187 774

Blog

Home  /  Fashion   /  Slovenskí a rumunskí dizajnéri na jednom móle

Slovenskí a rumunskí dizajnéri na jednom móle

Uplynulý piatok sa v Banskej Bystrici uskutočnilo kultúrne podujatie ,,Dni mesta Banská Bystrica“ spojené s módnou prehliadkou.

Banská Bystrica je známa svojim historickým centrom a krásnou architektúrou. Práve v takomto prostredí, priamo na hlavnom námestí, sa v piatok konali oslavy mesta, pri ktorých sa spojili dve kultúry – rumunská a tá slovenská. Mohli sme vidieť ukážky viacerých umelcov, hudobných čísiel, i módnu prehliadku pod holým nebom. Tej sa zúčastnili piati rumunskí a piati slovenskí módni návrhári. Za Rumunsko spomeniem Rozaliu Bot, ktorá je už na Slovensku pomerne známa, viac krát sa objavila na Bratislavských módnych dňoch. Jej tvorba sa vyznačuje ženskými strihmi s dotykom folklóru.

Zo slovenských dizajnérov sa zúčastnili známe tváre, ako Zuzana Haková, Jaroslava Wurll Kocanová, ale aj Jana Jurčenko so svojou kolekciou svadobných outfitov.

 

Ja som premiérovo predviedla svoju novú kolekciu s názvom Resort 2019, ktorú si budete môcť vychutnať aj tento štvrtok na hlavnom námestí v Bratislave v rámci Bratislavských módnych dní v meste.

Kolekcia, ako naznačuje už jej názov, sa skladá s ľahkých, dovolenkových outfitov a je voľným pokračovaním mojej predošlej kolekcie Dolce Vita na jar/leto 2019. Aj v nej som sa pohrala s vlastným grafickým návrhom potlače na látku s motívom pivonky. No zatiaľ čo sa jar/leto sa u mňa niesla v bielych a zlatých tónoch, kolekcia Resort pozostáva z výraznej koralovej farby a farebnej potlače. Pracujem so vzdušnými materiálmi ako satén a šifón, ktoré sú príjemné na nosenie.

 

 

Mám to šťastie, že sa za tie dva roky okolo mňa pomaly formuje skvelý tím modeliek, a tak nie je prehliadka len ukážkou mojej tvorby, ale aj príjemnou udalosťou plnou zábavy. Veď posúďte sami na fotkách z backstage, ktoré vám prinášam v tomto článku.

Kompletnú kolekciu Resort 2019, ako aj report z BMD v meste, vám ukážem už budúci týždeň.

 

Prajem príjemný týždeň,

 

POST A COMMENT