Follow me on instagram

Contact us

Stromová 16, 831 01 Bratislava 
Phone: +421 915 187 774

Blog

Home  /  Fashion   /  Ako vznikala najnovšia kolekcia Prosecco Club

Ako vznikala najnovšia kolekcia Prosecco Club

V apríli sa už pravidelne uskutočňujú Bratislavské módne dni jar/leto. Tento rok nebol výnimkou. Jarná časť sa uskutočnila v industriálnych priestoroch refinery gallery a ja som mohla byť pri tom!

“Po mojom víťazstve na jesenných BMD, bola táto prehliadka takou mojou nepísanou obhajobou.”

Viete si predstaviť aký stres som predtým zažívala. Na prehliadku som sa pripravovala mesiac, od prvých návrhoch, ktoré sa neskôr úplne pomenili, cez výber látky až po samotnú tvorbu. Celú kolekciu som poňala veľmi sviežo až trochu nadnesene, keďže som ju pomenovala Prosecco Club. Inšpiráciu som našla opäť v mojom subjektívnom pocite, letnej noci s dobre vychladeným prosecco-m v ruke. Milujem tie chvíle s priateľmi, v meste na letnej terase. V lete má pre mňa aj vzduch inú vôňu.

 

 

Ďalšou dôležitou predstavou pri tvorení kolekcie bol obraz jemnej ženy v ľahkých letných šatách s mužom, ktorý jej požičia vlastné sako v prípade chladného počasia. Aj preto v kolekcií nájdeme sexi koktejlové šaty, ale aj pánsk košeľu, či z toho odvodené šaty a mierne oversize sako. Pre kolekciu som vybrala farby levanduľovú, ktorá je pre mňa osobne top trendom tohto leta, baby pink a maslovú. Na viacerých kúskoch bol vyšitý názov kolekcie, čo im dodalo to niečo ,,špeciálne”. Chcela som, aby si ľudia túto kolekciu  zapamätali a k tomu mi charakteristická výšivka jednoznačne napomohla.

“Veľkou výzvou bolo pre mňa plisé! Tento typ spracovania látky ma fascinuje už niekoľko rokov.”

No verte, či nie, za celé roky som sa nevedela dopátrať nikoho, kto by mi naplisoval moju vlastnú látku do polkruhu. Jediná možnosť bola objednávať z Anglicka. Tento rok sa mi podarilo naraziť na dvoch súrodencov z Prešova – JANKIV SIBLINGS. Látku mi naplisovali expresne, vo výbornej kvalite. Sami sa zaoberajú iba plisovaním a výrobou produktov s použitím plisé.

 

 

Prehliadka prebehla ako po masle. Všetok stres samozrejme opadol a tie následné ohlasy po prehliadke! Veľmi ma potešilo každé milé slovo a aj to, že prvé veci sa predali už v tú noc. Následne, mesiac po prehliadke, mi už nezostal skoro jediný kúsok, čomu sa teším ešte viac. Oficiálne foto kolekcie nájdete na mojej stránke, takisto aj foto z backstage z prehliadky.

Ale to ani zďaleka nie je všetko. Vďaka úspechu Prosecco Club, už pre vás chystám novú kolekciu, ktorú predvediem v júni na špeciálnych BMD v meste. Názov, ani farby neprezradím, ale už teraz môžem povedať, že sa bude jednať o kolekciu resort, ktorá je v zahraničí bežne navrhovaná každým významným módnym domom každý rok.

 

Už teraz sa neviem dočkať!

 

POST A COMMENT