Follow me on instagram

Contact us

Stromová 16, 831 01 Bratislava 
Phone: +421 915 187 774

Blog

Home  /  Fashion   /  3 dôvody prečo sa oplatí priplatiť za dizajnérsky kúsok

3 dôvody prečo sa oplatí priplatiť za dizajnérsky kúsok

V dnešnej dobe už nie je bežné, aby si ľudia dávali šiť veci na mieru ako to bolo v minulosti. Práve preto klientky občas nevedia čo od toho majú očakávať a majú skreslenú predstavu, že dizajnérske kúsky sú zbytočne drahé a ich ceny by sa mali podobať cenám v obchodných reťazcoch. Pripravila som si pre vás pár dôvodov, prečo to nie je možné.

 

KVALITNEJŠIE MATERIÁLY, KTORÉ VYDRŽIA DLHŠIE

Cena dizajnérskeho diela pozostáva väčšinou z ceny za materiál a z ceny za prácu. Vo veľkých reťazcoch cena materiálu ovplyvňuje celkovú cenu za vec, a preto je dôležité aby bola táto cena čo najnižšia. Čiže logicky ak si dokážete kúpiť top v obchode za 5 eur, predstavte si aká musela byť cena materiálu na začiatku. Ako môže takáto vec vydržať niekoľko rokov? Zatiaľ čo skúsený dizajnér vám poradí s výberom kvalitnej látky, keďže vie ako sa daný materiál bude správať.

 

 

OSOBNÝ PRÍSTUP

Práca dizajnéra nekončí tým, že vám predá svoj kúsok. Dizajnér s vami celú vec konzultuje, navrhne model presne pre vás, ktorý bude sedieť vašej postave a bude už na pohľad špeciálny. Vyberá s vami materiál a stretáva sa s vami na skúškach. Čiže vám odovzdáva svoj nápad a svoj čas, spolu prechádzate celým procesom výroby šiat na mieru.

 

FAST FASHION A JEJ DOPAD NA NAŠU PLANÉTU

Nie je žiadnym tajomstvom, že veľké reťazce vyrábajú svoje oblečenie vo veľkých továrňach v krajinách tretieho sveta, čo im zaručí nízke náklady na výrobu. Často krát vyrobia oveľa viac oblečenia ako sa vôbec predá. Tieto veci končia v obrovských skladoch alebo sa nakoniec spália. Takýto prebytok sa odrazí aj na našom životnom prostredí. Dizajnér, ak hovoríme o veciach na mieru, vyrobí jeden kus presne pre vás. Takúto vec si budete vážiť oveľa viac ako spomínaný top za 5 eur. A vďaka kvalitnému materiálu vydrží oveľa viac, čiže si o mesiac nebudete musieť kúpiť nový top a opäť prispievať do toho nekonečného konzumného kolobehu.

Nehovorím, že nakupovanie v obchodoch je zlé, sama tam rada chodím. Len som vám chcela vysvetliť prečo sú dizajnérske kúsky o trochu drahšie ako tie, ktoré si bežne kúpite v módnych reťazcoch.

Verím, že nabudúce keď uvidíte výpredaj oblečenia, kde na vás bude pozerať neodolateľná sukňa za 10 eur (ktorú si vlastne asi nikdy neoblečiete, ale veď je lacná tak prečo nie), tak sa zamyslite a možno zistíte, že niekedy je lepšie investovať do vecí, ktoré sú síce o kúsok drahšie, no vydržia vám dlhšie. Budete mať istotu, že tú istú vec nikde inde neuvidíte a aj dobrý pocit na duši, že ste trochu pomohli našej planéte.

 

Prajem krásny týždeň,

 

 

POST A COMMENT